انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه رازی با همکاری انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل استان های خوزستان و زابل به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، نشستی را از سلسله نشست های «مکتب حاج قاسم» در بستر فضای اسکای روم و با حضور سیدمحمدرضا حسینی عضو هیئت موسس اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل و محسن تقیانی از فعالان اسبق اتحادیه در روز یکشنبه 14 دی ماه 1399 برگزار نمود.

در این جلسه محسن تقیانی با اشاره به اینکه فرمانده هان و نیروهای مقاومت از حاج قاسم الگو و جرأت می گرفتند گفت: بصیرت حاج قاسم در این امر بسیار مهم بود و قبل از هرچیزی مسائل را به خوبی می فهمید که برای نمونه دیدیم که در سال 88 و 78 نلغزید و برعکس خیلی ها که دچار لغزش شدند یا محافظه کاری را در پیش گرفتند ایشان بسیار صریح بودند و همیشه از موضع انقلاب کوتاه نمی آمد.

تقیانی در ادامه گفت: حاج قاسم تمام برنامه های آمریکایی اسرائیلی در منطقه را بهم زد و تاثیر زیادی در به هم ریختن تحلیل ها و نقشه های دشمنان داشت.

محسن تقیانی با اشاره به جنگ داخلی سوریه گفت: آمریکایی ها در حمله به سوریه با نقشه های از قبل طراحی شده آمده بودند و تمام نقاط جغرافیایی را تقسیم بندی کردند و تحلیل همه از اتفاقات سوریه این بود که در سوریه هم یک انقلاب عربی شده ولی حاج قاسم به خوبی وارد عمل شد و می دانست که این یک توطئه بزرگ است حتی با مخالفت برخی سران مواجه شد اما حاج قاسم رفت و سوریه را نگه داشت و نگذاشت سوریه سقوط کند که همین اقدامات باعث شد همان ها که زمانی مخالفت می کردند امروز او را تحسین می کنند.

تقیانی در ادامه با اشاره به صحبت‌های شهید همدانی افزود: شهید همدانی تعریف میکرد که ما با بشار اسد صحبت کردیم که بماند وگرنه میخواست کاخ ریاست جمهوری سوریه را تحویل دهد اگر چنین می‌شد معلوم نبود امروز وضعیت چگونه رقم می‌خورد و این از بصیرت حاج قاسم بود.

 

وی در ادامه گفت: حاج قاسم علاوه بر اینکه نقشه های دشمن را به هم زد نقشه ها و آرزوهای ما را هم در عمل محقق کرد. همه ما یک زمانی آرزو داشتیم همه مسلمانان و رزمندگان مقاومت علیه دشمنی واحد وارد عمل شویم و یمنی ها، افغان ها، پاکستانی ها، عراقی ها و ... در یک جبهه کنار هم بجنگیم این آرزو را حاج قاسم محقق کرد.

تقیانی درخصوص انتقام خون سردار سلیمانی گفت: درخصوص اقدام علیه امریکا برای انتقام به تعبیر رهبری عزیزاین فقط یک سیلی بود و انتقام سخت می تواند اخراج امریکا از منطقه باشد. امروز میبینیم که در عراق مردم با یک راهپیمایی بزرگ علیه آمریکا شعار دادند و خواستار اخراج امریکایی ها شدند که همه این اقدامات از ثمره کارهای حاج قاسم و ابومهدی مهندس است که توانستند جبهه انقلاب را متحد و مجهز کنند.

وی گفت: امروز می بینیم حتی بچه های نوار غزه مانور و رزمایش جدی برگزار می کنند که این نتیجه ای جز اخراج امریکایی ها و نابودی اسرائل نخواد داشت.

سید محمدرضا حسینی درخصوص انتقام سخت گفت: انتقام سخت ما یک پروسه است که معلوم نیست انتهای آن کجاست و لازم هم نیست که حتما توسط ما ایرانی ها انجام گیرد بلکه می تواند توسط هرفردی از مکتب حاج قاسم در هر کجای دنیا تحقق یابد.

حسینی افزود: شکست ترامپ در انتخابات گذشته، خود افتراقی که بین دشمنان ما بوجود آمد، اتحاد و انسجامی که در میان جبهه انقلاب با جمهوری اسلامی به وجود آمد هرکدام میتواند یک سیلی محکم به دشمن باشد.

سید محمدرضا حسینی به مکتب سردار سلیمانی افزود: هر فردی در این مکتب می تواند بسیار تاثیرگذار باشد شهید حججی هم یک فرد از مکتب حاج قاسم بود که با شهادتش عزت و اتحاد زیادی برای جبهه مقاومت و کشور به ارمغان آورد.

حسینی در وصف قاسم سلیمانی گفت: حاج قاسم ثابت کرد که جمهوری اسلامی مظلوم است و با شهادت خود این مظلومیت را به دنیا نشان داد و با شهادت حاج قاسم به نظرم نظام اسلامی به ظهور نزدیک شد. حاج قاسم از خود گدشته بود اینکه بین همه محبوب بود برای این بود که خودش را کسی نمیدانست خودش را سرباز می دانست.

حسینی با اشاره به دیدار اعضای اتحادیه دانشجویان مستقل با رهبر معظم انقلاب گفت: درس و نکته ای که در دیدار اول ما که خدمت رهبری رسیدیم و روی چند جمله تاکید داشتند این بود که اصلاح را از خودتان شروع کنید. حاج قاسم دنبال این بود که خودش را درست کند و اصلاح خودش را مقدم می دانست هیچگاه به دنبال اصلاح دیگران نبود بلکه اول خودش را اصلاح می کرد.

وی ادامه داد: در جلسه رهبری گفتند من مطالباتی دارم که مطالبات خودم هست. نه مطالبات چپ و راست، از شما می خواهم شما این مطالبات را دنبال کنید. حاج قاسم هم دنبال همین بود که حرف ولی فقیه روی زمین نماند و مطیع امر رهبری بود.

محسن تقیانی در بخشی از صحبت های خود گفت: بعد از حاج قاسم که شروع کننده یک مسیر بود وجبهه جهانی مستضعفین را متحد کرد امروز سلیمانی های عرصه فرهنگی باید این مسیر را ادامه دهند. امروز از پاکستان تا یمن تشنه انقلاب و مقاومت هستند و این وظیفه سردار سلیمانی های عرصه فرهنگی است که به این عزیزان محتوا برسانند و انقلاب را فراتر از مرزها گسترش دهند.

محسن تقیانی در پایان اشاره گفت: رهبری همیشه تاکید بر این دارند که فراتر از مرزها و بین المللی فکر کنیم. انقلاب و کارهای خود را به ایران محدود نکنیم بلکه بین المللی فکر کنیم. امروز جوانان آزاده جهان چشم به ما دوختند و جنبش دانشجویی باید این تفکر و مکتب حاج قاسم را در عرصه جهانی گشترش دهید.

حسینی در بخشی از صحبت های خود گفت: حاج قاسم از روزی که وارد جنگ شد منتظر شهادت بود و به گونه ای زندگی می کرد که نمی شد به شهادت نرسد و همه می گفتند یک روز به شهادت می رسد.

سید محمدرضا حسینی در پایان گفت: راه حاج قاسم با ترویج این مکتب در کشورهای مختلف و با خودسازی با طراحی ها با مهندسی های فرهنگی لازم ادامه پیدا می کند که موجب معرفی جدیدی از انقلاب اسلامی می شود.

آخرین اخبار