نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جشنواره مجازی دانشجویی «نور محمد(ص)»

جشنواره مجازی دانشجویی «نور محمد(ص)»


جشنواره مجازی دانشجویی «نور محمد(ص)»

معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه سوره با حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، جشنواره مجازی دانشجویی نور محمد(ص) را برگزار می کند.

از کلیه دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور دعوت شده است با توجه به محورهای فراخوان آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.
این جشنواره در بخش‌های طراحی آرم و نشانه، طراحی پوستر، تصویرسازی، نقاشی، کتابت و خوشنویسی، صنایع دستی، معماری و شهرسازی و انیمیشن و موشن گرافیک برگزار می‌شود می‌شود.
محورهای جشنواره نیز شامل شخصیت والای پیامبر اعظم (ص)، اسامی حضرت محمد (ص)، مکارم اخلاقی مانند محبت، وحدت، رحمت، همدلی، صبر، ایثار، پاکیزگی، مهربانی، صلح و … داستان‌های زندگی پیامبر (ص)، داستان‌های تعلیمی ادب فارسی مرتبط با پیامبر (ص) و پیام‌های دینی و اخلاقی هستند.
بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره نور محمد (ص)،
مهلت ارسال آثار ۵ تا ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۹، انتخاب آثار از ۱۶ تا ۱۹ بهمن ماه، نمایش آثار از ۲۲ بهمن‌ماه تا ۱۹ اسفندماه و مراسم اختتامیه و اهدای جوایز در روز ۲۱ اسفندماه سال جاری، مصادف با عید سعید مبعث است.

*شرایط و مقررات این جشنواره به شرح زیر است:
- این جشنواره مختص دانشجویان دانشگاه‌های تهران است، لذا متقاضیان باید مشخصات کامل خود و دانشگاه محل تحصیلشان را به همراه شماره دانشجویی و تصویر کارت دانشجویی در سایت دبیرخانه بارگذاری کنند.
- متقاضیان می‌توانند همراه فایل‌ها، بیانیه هنری خود (Statement) را برای تشریح و تبین ایده و اثر خود حداکثر در صد کلمه ثبت کنند. ارسال این متن الزامی نیست، اما می‌تواند به درک بهتر اثر هنری در داوری کمک کند. پذیرش و انتخاب آثار در کلیه رشته‌ها توسط اعضای هیئت انتخاب آثار صورت می‌پذیرد.
- شرکت در جشنواره به معنای پذیرش ضوابط و رأی هیئت داوران است.
- دبیرخانه جشنواره حق استفاده از آثار در کتاب جشنواره، رسانه‌ها، تبلیغات فرهنگی و نمایش با ذکر نام هنرمند را خواهد داشت.
- تصمیم‌گیری درباره مسائل پیش‌بینی‌نشده، به عهده دبیر جشنواره است.
- به آثاری که پس از مهلت مقرر به دبیرخانه جشنواره ارسال شوند، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- به تمام افرادی که آثارشان برای نمایشگاه برگزیده می‌شود، گواهی شرکت در جشنواره اهداء خواهد شد.

*روش ارسال آثار
ثبت نام متقاضیان و ارسال تصویر آثار فقط از طریق نشانی www.nooremohammad.soore.ac.ir امکان‌پذیر است.

*شیوه، تکنیک و تعداد آثار
- هر دانشجو می‌تواند در هر بخش حداکثر ۵ اثر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کند. دانشجویان باید فایل خود را به صورت JPG و با کیفیت ۳۰۰ dpi در سایت دبیرخانه بارگذاری کنند.
- بخش پوستر و نشانه: ابعاد پوستر در اندازه ۷۰×۱۰۰ سانتیمتر، و بخش نشانه ۳۵×۳۵ سانتی متر باشد.
-بخش نقاشی و تصویرسازی: تکنیک و ابعاد آثار آزاد است، تصویر آثار باید به صورت JPG و با کیفیت ۳۰۰ dpi ارسال شود.
-بخش انیمیشن و موشن گرافیک: آثار با رزولوشن ۱۰۸۰×۱۹۲۰ با فرمت‌های DVD(Pal), Blu-ray, MPEG۴(H,۲۶۴), Quick time(mov file) قابل پذیرش هستند.
-بخش صنایع دستی: تکنیک و ابعاد آثار آزاد است، باید از آثار تصاویر به صورت JPG و با کیفیت ۳۰۰ dpi تهیه و ارسال شود. همچنین هنرمندان موظفند فیلم کوتاه (حداکثر ۶۰ ثانیه) از اثر خود تهیه کرده و به سایت جشنواره ارسال کنند.
-بخش کتابت و خوشنویسی: تکنیک و ابعاد آثار آزاد است، تصویر آثار باید به صورت JPG و با کیفیت ۳۰۰ dpi ارسال شود.
-بخش نگارگری: تکنیک و ابعاد آثار آزاد است، تصویر آثار باید به صورت JPG و با کیفیت ۳۰۰ dpi ارسال شود.
-بخش معماری و شهرسازی: (طراحی المان شهری، نورپردازی، طراحی نمازخانه و …)
-آثار المان شهری طراحی شده یا فضای شهری طراحی شده با تم (موضوع) محورهای جشنواره به صورت اسکیس و راندو: تکنیک راندو و ابعاد آثار آزاد است، تصویر آثار باید به صورت JPG و با کیفیت ۳۰۰ dpi ارسال شود.
آثار المان شهری طراحی شده با تم (موضوع) محورهای جشنواره به صورت حجمی در نرم افزار ۳dMax یا Sketchup: حجم طراحی شده در تمامی زوایا رندر گرفته شود. شیت‌بندی به گونه‌ای باشد که پلان و مقطع پیشنهادی علاوه بر تصاویر زوایای مختلف نیز در شیت چیده شده باشد. ابعاد شیت آزاد است. دقت شود که ابعاد تصاویر در شیت به گونه‌ای انتخاب شود که خوانا و واضح باشد. شیت تهیه شده باید به صورت JPG و با کیفیت ۳۰۰ dpi ارسال شود.
آثار طراحی فضای عبادت در فضاهای مسکونی، اداری و … با تم محورهای جشنواره: شیت‌بندی به گونه‌ای باشد که پلان و مقطع پیشنهادی علاوه بر تصاویر زوایای مختلف از فضای طراحی شده در شیت چیده شده باشد. ابعاد شیت آزاد است. دقت شود که ابعاد تصاویر در شیت به گونه‌ای انتخاب شود که خوانا و واضح باشد. شیت تهیه شده باید به صورت JPG و با کیفیت ۳۰۰ dpi ارسال شود.