مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَی نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ  وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا (سوره مبارکه الأحزاب آیه ۲۳)

۱۳ دی ماه سالگرد شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و یاران عرصه ی مقاومت رضوان الله تعالی علیهم است. اولین سالگرد این غم عظیم با اندوه عظمای دهه فاطمیه و ایام شهادت سرور بانوان دو عالم، حضرت زهرای اطهر (سلام الله علیها) همزمان شده است. لذا هر دو مناسبت را به محضر امام زمان(عج) و نائب بر حقش امام خامنه ای (مدظله العلی) و امت بسیجی تسلیت عرض می کنیم.  شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش بعنوان شاگردان ممتاز مکتب فاطمی با شناسنامه ملت حسینی در میدان اخلاص و عمل و جهاد و شهادت  و دفاع از ملک و ملت در تاریخ درخشیدند و تراز جدیدی از مردان اسطوره ای در جهان خلق کردند تا حریم و حرم از دسترس حرامیان محفوظ بماند. قطعاً یکی از دستآورد انقلاب اسلامی پرورش این الگوها و معیار های دفاع از حق در جهان کنونی است. پرورش در مکتب خمینی کبیر (ره)، فرماندهی عملیات های بزرگ در زمان دفاع مقدس، مرد میدان های سخت و خطر، هماهنگ کننده جبهه مقاومت، سربازی ولایت، حامی  مظلومین جهان، درهم کوبنده اراده مستکبران، اسطوره ملت های انقلابی و مستضعفان از ویژگی ها و افتخاراتی است که سردار شهید را در اوج تاریخ و قرن دل ها ماندگار و اثر بخش نموده است.

خون شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش در کربلای عراق جانی دوباره به مبارزان راه استقلال و آزادی داد و با رویش های جدید مقاومت پایه های هژمونی ستم و سلطه را به لرزه درآورد و می رود  که آغازی باشد بر پایان حضور نامشروع و نامبارک  مستکبرین و جهانخوران متجاوز در منطقه.

بصیرت  و اخلاص شهید سلیمانی،  او را ۴۱ سال در میدان جهاد و شهادت قرار داد و نهایتاً به پرواز درآورد و جاودانه ساخت. به همین دلیل  عنصر  بصیرت و اخلاص در شکل دهی عظمت ایثار و شهادت و عمق تاثیر گذاری آن عظمت ارزیابی می شود.

نقش محوری و راهبردی حاج قاسم در مبارزه و نبرد با تروریزم سیاه تکفیری و دولتی، ایستادگی در مقابل جنگ های نیابتی، مجاهدت او برای وحدت نیروهای مردمی جبهه مقاومت، ناکام گذاشتن تشکیل امپراطوری وحشت داعش و محوآن از جغرافیای منطقه و نقش برآب شدن اهداف حامیان و طراحان این فتنه، بر کسی پوشیده نیست و بزرگی کار شهید حاج قاسم و یاران پاکبازش را در پیشانی تاریخ معاصر ثبت نموده است و شهادت او توسط رژیم جنایتکار آمریکا اثبات علنی و مستند اصلی و انکار ناپذیر اطلاق شرورترین تروریست برای رژیم منحط و صهیونیستی آمریکاست.

آمریکای جنایتکار و کوتوله ی صهیونیستی و شیوخ مرتجع تابع ذلت و خواری بدانند که از خون‌های بر زمین ریخته شهیدان، سلیمانی‌ها و مدافعان غیور دیگری سر بر خواهند آورد و عرصه را برای تروریست‌های بین المللی تنگ تر و خواب آنان را آشفته تر خواهند نمود.

بسیج اساتید دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و خانه نخبگان استان کرمانشاه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره  حیاتبخش سردار بزرگ سپاه اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یارانش و همه مجاهدان در راه حق، با مقام عظمای ولایت تجدید عهد نموده و همه ی اساتید بسیجی ادامه مسیر مقاومت و نفی استکبار را بعنوان گزینه نجات بخش در مقابل دشمنی دشمنان تلقی می نمایند و ضمن تاکید بر انتقام از قاتل اصلی ادامه راه همه شهدا و مسیر طرقی و بالندگی را عدم اعتماد به دشمن و ایمان به دوستان و اتکا به ظرفیت های بیکران ملی و منطقه ای و نگاه عمیق و عملی به گام دوم می دانند. آحاد استادان بسیجی آماده اند که تحت فرماندهی امام خامنه‌ای عزیز (مدظله‌العالی) در عرصه های علمی و دفاع از کشور راه پر افتخارشهدا  را ادامه داده و دشمن را از رسیدن به اهداف شیطانی اش ناکام گذارند.

 

بسیج اساتید دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و خانه نخبگانه استان کرمانشاه

آخرین اخبار