مراسم بزرگداشت روز دانشجو با همکاری کانون‌های فرهنگی دانشگاه و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، 15 آذر ماه 1400، در سالن اجتماعات شهید دکتر علیمحمدی برگزار شد.

دکتر محمدنبی احمدی، سرپرست دانشگاه، در این مراسم با تبریک فرارسیدن روز دانشجو و آرزوی موفقیت و سلامتی برای همگان در سخنانی، دانشجویان را سرمایه‌های کشور دانست و اظهار داشت: آموزه‌های قرآن کریم نجات‌بخش انسان ‌است و باید از این موهبت هدایتگر بهره‌مند شویم.

وی با اشاره به حادثه خونین 16 آذر سال 1332 و شهادت تعدادی از دانشجویان مسلمان گفت: این روز نماد مبارزه با استعمار و استکبار جهانی است و از سال 1357 تاکنون هرساله این روز را گرامی می‌داریم.

دکتر احمدی خطاب به دانشجویان اظهار داشت: روز دانشجو فارغ از گرایشات سیاسی متعلق به شما دانشجویان عزیز است و باید با بصیرت سیاسی، همواره روحیه «مطالبه‌گری» در وجود شما نهادینه باشد به این معنا که به حقوق خود آشنا باشید.

وی شادی و نشاط را لازمه زندگی دانشجویان دانست و یادآور شد: فرزندان عزیزم، شما باید آرمان‌گرا باشید و آن را سرلوحه خود قرار دهید و مصلحت‌گرایی باعث نشود که آرمان‌گرا نباشید. دانشجو همواره باید افق نگاهش به قله‌های کمال باشد و برای تعالی و ترقی کشورش تلاش کند.

 


 

سرپرست دانشگاه افزود: برای پاسداشت خون مطهر شهیدان دانشجو و تکریم عظمت و مقام والای آن عزیزان، باید مطالبه‌گر، آرمان‌گرا، ظلم‌ستیز، حق‌طلب و حقگو باشیم و امید است که شما دانشجویان عزیز این نگاه را خواهید داشت.

اجرای سرود ملی، تلاوت قرآن کریم، پخش کلیپ، اجرای استندآپ، سخنرانی دکتر شاهین فرهنگ روانشناس خانواده، اجرای برنامه گروه هنری، مسابقه فرهنگی از برنامه‌های این مراسم بود.

 

آخرین اخبار