کنگره شعر آیینی در دانشگاه رازی برگزار شد. - صفحه نخست(قدیم)

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کنگره شعر آیینی در دانشگاه رازی برگزار شد.

کنگره شعر آیینی در دانشگاه رازی برگزار شد.


کنگره شعر آیینی در دانشگاه رازی برگزار شد.

آیین اختتامیه کنگره شعر آینی، توسط کانون شعر و ادب به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه رازی امروز دوشنبه 98.2.23 با حضور اساتید، دانشجویان و شاعران استان کرمانشاه در تالار فرهنگ و ادب دانشکده ادبیات و علوم انسانی برگزار شد.

در این مراسم دکتر زینی وند مدیر فرهنگی و برنامه ریزی دانشگاه، ضمن خیرمقدم، نکاتی درخصوص تاریخچه شعر آیینی و ویژگی های آن عنوان داشتند.

در ادامه، دکترابراهیم رحیمی زنگنه، عضو هیأت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه، ضمن اشاره به تاریخچه شعر و شعر آیینی کرمانشاه، شاعران آیینی کرمانشاه و اشعار آنها را از گذشته تا زمان حاضر مورد بررسی اجمالی قرار دادند.

استاد فرشید یوسفی، شاعر برجسته استان، نیز به عنوان میهمان کنگره به قرائت اشعار آئینی پرداختند.

در ادامه برنامه، تعدادی از شاعران آئینی که منتخب این کنگره بودند به شعر خوانی و قرائت اشعار خود پرداختند. و از دانشجویان قابل تقدیر در این کنگره، خانم مرضیه گیوی و آقایان فرشید کرگانی، سعید خانمرادی، علیرضا شانظری و صادق اسدی تقدیر به عمل آمد.

در پایان خانم ها فاطمه نیک روش، زینب اکبری و آقایان علی ابراهیمی و فرزین منصوری به عنوان برگزیدگان این کنگره معرفی شده و لوح تقدیر و جوائز خود را دریافت کردند.

لازم به ذکر است که بعد از فراخوان کنگره دانشجویی شعر آئینی، تعدادی اثر از دانشجویان دانشگاه های استان به دبیرخانه این کنگره ارسال گردید که از بین این آثار، آثار فوق به عنوان تقدیر و برگزیده انتخاب شدند.